Utorok 23. 4. 2024

Juraj Dovala
Pozajtra (Štvrtok 25.4.2024)

Novinky

• Je veľa vzácnych zbierok, pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia. Žltý narcis je symbolom boja proti rakovine a každoročne si tento boj pripomíname Dňom narcisov, ktorý tento rok pripadol na štvrtok 18. apríla 2024 a bol to už 28. ročník. Tento deň sa preto niesol v znamení žltej farby umelých aj živých narcisov na podporu všetkým ľuďom, ktorí čelia tejto zákernej chorobe. Dobrovoľnou čiastkou za žltý jarný kvietok sme vyjadrili spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom. Finančná zbierka sa vracia verejnosti späť vo forme financovania programov a projektov na podporu onkologických pacientov i širokej verejnosti. Nám sa v tento deň podarilo vyzbierať 234,78 €. Všetkým žiakom, zamestnancom školy i občanom v našej obci ďakujeme.

• Každý z nás pozná niekoho, kto trpí rakovinou. 18. apríla je Deň narcisov. Pripnite si malý kvietok za všetkých, ktorí bojujú so zákernou chorobou. Ďakujeme.

• 11. 4. 2024 sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády v kategórii E, na ktorom sa zúčastnili aj naši žiaci. V kategórii botanika reprezentovali našu školu Ellie Chocholová (5.A) a Diana Očkaíková (5.A), v kategórii zoológia Bianka Chomiaková (8.A) a Miroslav Chomiak (9.A). Všetci žiaci boli úspešnými riešiteľmi. Ďakujeme im za repezentáciu.

• Meranie pH, určovanie kyslosti a zásaditosti rôznych roztokov zaujala ôsmakov natoľko, že si z domu poprinášali ľubovolné vzorky, ako napr. káva, čaj, mlieko, šampón, ovocné šťavy, sódu bikarbónu, rôzne čistiace prostriedky a použili sme aj chemikálie ako napr. zriedenú kyselinu sírovu a hydroxid sodný. Žiaci sa rozdelili do skupín a následne určovali kyslosť, zásaditosť, určovali farebnú zmenu a merali hodnotu pH jednotlivých vzoriek. Svoje výsledky si zapisovali do tabuľky a porovnávali ich neskôr s ostatnými spolužiakmi. Uvidíme, možno z nich budú aj úspešní chemici :-)

Novinky

Sládkovičova ulica 487/17, 049 22 Gemerská Poloma