Navigácia

Úvodné slovo SEPTEMBER 2017 OKTÓBER 2017 NOVEMBER 2017 DECEMBER 2017 JANUÁR 2018 FEBRUÁR 2018 MAREC 2018 APRÍL 2018 MÁJ 2018 JÚN 2018

AHA 2017/2018

Rozprávka o rozprávke

Odkiaľže prišla rozprávka maličká?

Vykľula sa vraj z bieleho vajíčka.

Z bieleho sťa obláčik s modrými bodkami,

za tromi horami a tromi dolami,

kde sa voda sypala a piesok lial,

kde sa slnko mračilo a mesiac sa smial.

Vietor jej vlásky pohládzal, kým prešla sedem riek,

na všetky boľačky po ceste našla liek.

Až prišla k ľuďom deti im uspávať,

zabávať, karhať, o dobrom i zlom rozprávať...

Že dobre je na svete,

rozpráva rozprávka maličká,

keď má človek srdce čisté sťa studnička.

Mgr. Eleonóra Lőrincová

Vážené pani učiteľky, páni učitelia a zamestnanci školy, milé žiačky, milí žiaci, vážení rodičia, vážená široká verejnosť, verím, že školský rok 2017/2018 bude plný výnimočných podujatí, krásnych zážitkov, pekných i ťažších chvíľ, no najmä usilovnej práce, ktorej výsledky sa určite prejavia aj na stránkach nášho školského časopisu AHA. Nie je to tak dávno, čo v našej škole žiaci a učitelia spoločnými silami vydávali školský časopis, kde prezentovali najmä svoje literárne a výtvarné práce. Naša snaha obnoviť túto peknú tradíciu bola korunovaná úspechom a v súčasnosti, formou internetovej stránky školy, si môžu všetci naši priaznivci prečítať informácie o celkovom chode školy, výnimočných podujatiach, pozrieť si literárne a výtvarné práce našich žiakov, ale i zasmiať sa na školských vtipoch a hláškach. Verím, že školský časopis AHA sa postupne stane bežnou súčasťou života v našej škole a tí, ktorí po ňom siahnu tu nájdu nielen dobrý pocit, pohodu a úsmev, ale aj inšpiráciu k ďalšej tvorbe a usilovnej práci.

PhDr. Vladimír Vnenčák

Sládkovičova ulica 487/17, 049 22 Gemerská Poloma